Co zrobić w przypadku kolizji autem z wypożyczalni?

Stłuczka bądź poważniejszy wypadek drogowy często wiążą się z ogromnym stresem i wywołują mnóstwo emocji. Niekiedy może zdarzyć się sytuacji, że dojdzie do kolizji z udziałem samochodu z wypożyczalni. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak należy postąpić i kto ponosi koszty? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym przedstawiamy odpowiedzi na powyższe pytania. Życzymy udanej lektury.

Co zrobić, gdy doszło do kolizji samochodem z wypożyczalni?

Wypadek bądź kolizja drogowa może zdarzyć się każdemu kierowcy. Jest to nieprzyjemne zdarzenie, które wymaga zachowania zimnej krwi i odpowiedniego postępowania. W przypadku, gdy doszło do stłuczki samochodem z wypożyczalni, należy powiadomić Policję, która ustali przebieg wypadku. Sporządzone dokumenty stanowią podstawę dla ubezpieczyciela. Następnie należy skontaktować się z wypożyczalnią i ustalić dalsze kroki postępowania. Niekiedy konieczne może okazać się wezwanie pomocy drogowej, która pomoże przetransportować uszkodzony pojazd do wypożyczalni.

Kto ponosi koszty w przypadku, gdy doszło do stłuczki wypożyczonym pojazdem?

Podczas wypożyczania pojazdu podpisuje się umowę z wypożyczalnią, w której najczęściej można znaleźć zasady postępowania w przypadku kolizji drogowej. Większość wypożyczalni oferuje klientom zabezpieczenie na wypadek stłuczki. Ważne jest jednak, aby przed wypożyczeniem auta sprawdzić, czy ma ono pełen pakiet ubezpieczeń i OC. W przypadku, gdy do kolizji doszło nie z winy osoby wypożyczającej pojazd, szkoda zostanie pokryta z ubezpieczenia OC firmy. Przed wypożyczeniem auta warto też dokupić pakiet AC, który zabezpiecza kierowcę przed poniesieniem kosztów spowodowanych stłuczką z jego winy.