Pomoc drogowa we Wrocławiu

Niemal każdemu kierowcy przytrafiła się sytuacja, w której pojazd odmówił posłuszeństwa i dalsza jazda nie była możliwa. W przypadku, gdy tego rodzaju awaria spotka również Państwa, zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Świadczymy bowiem pomoc drogową we Wrocławiu. Dysponujemy wieloma lawetami, przy których pomocy jesteśmy w stanie przetransportować uszkodzony samochód do dowolnego serwisu. Nasza oferta skierowana jest również do osób, które uczestniczyły w wypadkach lub kolizjach drogowych. W takich przypadkach, nawet niewielkie uszkodzenia często wiążą się z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policję. Wówczas kierowanie takim pojazdem, nawet jeśli jest to możliwe ze względu na niewielkie uszkodzenia, zabronione jest prawnie. Wystarczy zatem telefon do nas, a przyjedziemy na miejsce zdarzenia bądź wynajmiemy lawetę, którą będzie można przetransportować niesprawne auto.

Holowanie we Wrocławiu

W niektórych przypadkach przyjazd lawety w miejsce, w którym pojazd uległ awarii nie jest konieczne. Tak się dzieje na przykład wtedy, gdy w samochodzie dojdzie do usterki elektroniki czy układu wydechowego. Wówczas możliwe jest holowanie uszkodzonego pojazdu. Realizację tego rodzaju usługi, również mogą nam Państwo zlecić. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj dostarczenia auta do serwisu możliwy jest wyłącznie wtedy, gdy w samochodzie sprawny jest układ kierowniczy, a także hamulcowy. W przeciwnym razie holowanie jest zakazane prawnie. Warto również dodać, że tego rodzaju czynność nie może być przeprowadzona samodzielnie na autostradach. Holowanie może przeprowadzić jedynie pomoc drogowa i to wyłącznie do najbliższego wyjazdu z tego typu drogi.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Naszą firmę tworzy profesjonalny zespół specjalistów, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami sprawią, że pomoc drogowa stanie się szybkim i bezproblemowym procesem. Wyróżniamy się wysoką jakością świadczonych usług, szybkością działania oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta. Dzięki doświadczeniu, profesjonalnemu sprzętowi oraz dogłębnej znajomości realiów rynku motoryzacyjnego, jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu związanemu z pomocą drogową lub holowaniem pojazdów.

Prawne aspekty holowania samochodów i przewozu samochodów na lawecie

W Polsce obowiązują przepisy regulujące kwestie holowania samochodów oraz przewozu pojazdów na lawecie. Przy holowaniu samochodu należy pamiętać, że jego maksymalna prędkość nie może przekroczyć 30 km/h. Holowany pojazd musi być wyposażony w sprawne światła oraz sygnalizację, a odległość między holującym a holowanym samochodem nie może być większa niż 6 metrów. Warto również dodać, że kierowca holujący samochód musi posiadać odpowiednią kategorię prawa jazdy.

Przewóz samochodów na lawecie również jest regulowany przez polskie przepisy prawne. Przewoźnik zajmujący się transportem pojazdów musi posiadać odpowiednie uprawnienia oraz stosować się do przepisów dotyczących masy całkowitej pojazdu i jego ładunku. W przypadku przewozu pojazdów na lawecie firma świadcząca usługę musi dysponować odpowiednim sprzętem oraz zabezpieczyć transportowany samochód przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Korzystając z usług naszej firmy, możesz być pewnym, że wszelkie aspekty prawne zostaną zachowane. Dba o swoją renomę i profesjonalizm, co przekłada się na bezpieczeństwo i zadowolenie klientów.