Jak sprawdzić sprawność wynajmowanego busa?

Niezależnie od tego, czy chodzi o wyjazd na wakacje za granicę, czy transport większej grupy ludzi często stanowi wyzwanie. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie busa, warto jednak pamiętać o wcześniejsze sprawdzenie wynajmowanego pojazdu. Dowiedz się jak sprawdzić wynajmowanego busa.

Wymagania sprawności busa

Odpowiednia kontrola stanu technicznego każdego środka lokomocji, w tym przypadku busa to nie tylko gwarancja bezproblemowej jazdy, ale również warunek niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa osobom podróżującym. Busy dostępne w wypożyczalni pojazdów Wrocław są bezpieczne, bezawaryjne oraz posiadają aktualny przegląd techniczny. Kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przy ich wynajęciu, jest dzienny limit przejechanych kilometrów. Zapis ten powinien znaleźć się w umowie, warto dokładnie to sprawdzić, ponieważ niektóre wypożyczalnie pobierają dodatkowe opłaty za przekroczenie takiego limitu. Przed podpisaniem umowy wypożyczenia busa warto zwrócić uwagę na to, czy pobierane są dodatkowe opłaty, jeśli po zwróceniu go do wypożyczalni nie będzie sprzątnięty. Inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę:

  • przegląd kilometrów,
  • rok produkcji.

Kolejną rzeczą, którą można sprawdzić, wynajmując busa, jest ciśnienie w oponach. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy dany pojazd jest wyposażony w czujnik kontroli ciśnienia.

Jak sprawdzić wynajmowanego busa

Podstawową informacją pozwalającą stwierdzić, czy wynajmowany bus może być dopuszczony do jazdy, jest sprawdzenie wszelkich zezwoleń na prowadzenie działalności. Chcąc to ocenić, należy poprosić o przedstawienie dokumentów potwierdzających wykonanie okresowego badania technicznego pojazdu. Warto również sprawdzić, czy bus jest odpowiednio zaopatrzony w regulowane pasy bezpieczeństwa, apteczkę oraz inne usprawnienia mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.