Jakie koszty związane są z krótkoterminowym wynajmem auta?

Krótkoterminowy wynajem pojazdu jest przeznaczony głównie dla osób, które potrzebują auta na czas nie dłuższy niż miesiąc. Wynajem krótkoterminowy jest realizowany na podstawie umowy pomiędzy najemcą a wynajmującym. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jakie koszty należy ponieść przy krótkoterminowym wynajmie auta i na czym on dokładnie polega. Życzymy udanej lektury.

Na czym polega krótkoterminowy wynajem auta i dla kogo jest przeznaczony?

Krótkoterminowy wynajem samochodu to rozwiązanie, które jest przeznaczone dla osób, które nie mają własnego pojazdu, a potrzebują środka transportu do codziennej jazdy. Z wynajmu krótkoterminowego korzysta też wiele firm oraz przedsiębiorców. Wynajem krótkoterminowy trwa zazwyczaj od 1 do 30 dni i jest realizowany na podstawie sporządzonej umowy. Ten rodzaj wynajmu polega na wypożyczeniu samochodu i użytkowaniu go przez określony czas. Wynajem krótkoterminowy pozwala też na przetestowanie wybranego modelu auta przed jego zakupem. Warto też wspomnieć o tym, że samochody przeznaczone na wynajem są regularnie serwisowane i na bieżąco przechodzą potrzebne naprawy.

Jakie koszty należy ponieść przy krótkoterminowym wynajmie auta?

Wynajem krótkoterminowy wiąże się z poniesieniem pewnych opłat. Jedną z nich jest kaucja w wysokości 1000 zł, która jest zwracana najemcy po zakończeniu wynajmu. Co więcej, każdy pojazd ma indywidualnie ustalony cennik, a wynajem pojazdu wiąże się z opłatą określonej sumy pieniędzy za czas użytkowania. Warto też wspomnieć o tym, że osoba wynajmująca samochód ma obowiązek zatankowania baki paliwa do pełna przed oddaniem auta. Ponadto jest zobowiązany do umycia pojazdu na zewnątrz i w środku.