Wynajem samochodu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają własnego środka transportu lub chciałyby wypożyczyć auto na weekendowy wyjazd. Dodatkowo wypożyczane auta są regularnie serwisowane i dokładnie sprawdzane po każdym wynajęciu. Warto się jednak dowiedzieć, w jakich sytuacjach nie jest wymagana kaucja za wynajem. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
Z wynajmu samochodu może skorzystać każda osoba mająca odpowiednie uprawnienia. Podstawowym wymogiem jest aktualne prawo jazdy kategorii B. W celu dokonania rezerwacji samochodu należy skontaktować się z wybraną firmą, gdzie będzie można ustalić szczegóły wynajmu. Ważne jest też, aby zapoznać się z regulaminem i cennikiem wypożyczalni. Wypożyczenie auta wiąże się z kaucją w wysokości 1000 zł, która jest zwracana po zdaniu samochodu. Ważne jest jednak, aby po zakończeniu wynajmu oddać pojazd umyty i zatankowany. W przeciwnym razie konieczne będzie uiszczenie dodatkowych opłat za mycie i tankowanie pojazdu.
Kaucja to określona kwota pieniędzy, którą należy opłacić w momencie wynajmu samochodu. Jest ona zwracana po zwrocie pojazdu w dobrym stanie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których kaucja nie jest wymagana. Często jest to możliwe w przypadku korzystania ze specjalnych programów lojalnościowych dla stałych klientów. Niekiedy wypożyczalnie zezwalają na korzystanie z karty kredytowej zabezpieczającej zamiast kaucji. W takim przypadku, w razie szkody pojazdu, wypożyczalnia może pobrać opłatę z karty kredytowej klienta. Kaucja często nie jest też pobierana w przypadku wypożyczalni typu car-sharing.