Kiedy można wynająć samochód bez kaucji?

Wynajem samochodu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają własnego środka transportu lub chciałyby wypożyczyć auto na weekendowy wyjazd. Dodatkowo wypożyczane auta są regularnie serwisowane i dokładnie sprawdzane po każdym wynajęciu. Warto się jednak dowiedzieć, w jakich sytuacjach nie jest wymagana kaucja za wynajem. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Na jakich zasadach można wynająć samochód?

Z wynajmu samochodu może skorzystać każda osoba mająca odpowiednie uprawnienia. Podstawowym wymogiem jest aktualne prawo jazdy kategorii B. W celu dokonania rezerwacji samochodu należy skontaktować się z wybraną firmą, gdzie będzie można ustalić szczegóły wynajmu. Ważne jest też, aby zapoznać się z regulaminem i cennikiem wypożyczalni. Wypożyczenie auta wiąże się z kaucją w wysokości 1000 zł, która jest zwracana po zdaniu samochodu. Ważne jest jednak, aby po zakończeniu wynajmu oddać pojazd umyty i zatankowany. W przeciwnym razie konieczne będzie uiszczenie dodatkowych opłat za mycie i tankowanie pojazdu.

W jakich przypadkach możliwe jest wynajęcia auta bez kaucji?

Kaucja to określona kwota pieniędzy, którą należy opłacić w momencie wynajmu samochodu. Jest ona zwracana po zwrocie pojazdu w dobrym stanie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których kaucja nie jest wymagana. Często jest to możliwe w przypadku korzystania ze specjalnych programów lojalnościowych dla stałych klientów. Niekiedy wypożyczalnie zezwalają na korzystanie z karty kredytowej zabezpieczającej zamiast kaucji. W takim przypadku, w razie szkody pojazdu, wypożyczalnia może pobrać opłatę z karty kredytowej klienta. Kaucja często nie jest też pobierana w przypadku wypożyczalni typu car-sharing.