Kiedy opłaca się wynająć lawetę zamiast kupować?

Laweta jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy che się przetransportować pojazd w dowolne miejsce. Laweta może być też wykorzystywana do przewozu motocykli, quadów lub niewielkich maszyn budowlanych. Kiedy warto wynająć lawetę? Czy wynajem lawety jest bardziej opłacalny niż zakup? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym odpowiadamy na powyższe pytania.

Kiedy warto skorzystać z wynajmu lawety samochodowej?

Wynajem lawety samochodowej może okazać się dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy jest ona potrzebna na krótki czas. Dzięki temu nie trzeba kupować nowej lawety, co najczęściej wiąże się z dużym jednorazowym wydatkiem. Co więcej, wynajem lawety może być opłacalny w momencie, gdy będzie ona używana do transportu specjalistycznych ładunków. Kolejnym przypadkiem, w którym warto skorzystać w wynajmu lawety, jest awaria samochodu i potrzeba dostarczenia go do warsztatu. Wiele osób decyduje się też na wynajem lawety w sytuacji, gdy konieczne jest przewiezienie auta zabytkowego lub pojazdu z brakiem homologacji.

Jakie trzeba spełnić wymogi, aby korzystać z lawety samochodowej?

Z wynajmu lawety samochodowej może skorzystać każda pełnoletnia osoba, która ma aktualne prawo jazdy kategorii B. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku, gdy masa zespołu pojazdów wraz z lawetą przekracza 3,5 tony, wymagane jest prawo jazdy kategorii E. Warto też wspomnieć o tym, że lawety samochodowe są wyposażone w specjalistyczne pasy, które umożliwiają bezpieczny transport nawet na długich trasach. Co więcej, lawety oferowane przez firmę, taką jak MP-CAR są dostępne w różnej wielkości i dopuszczalnej masie całkowitej — 3500 kg. Ponadto umożliwiają przewiezienie nawet dwóch samochodów jednocześnie.